Ny folder samt Frågor och svar om BID-samverkan

Vi får ofta frågor om vad Hässelby-Vällingby Fastighetsägare är för typ av förening, vad vi gör tillsammans med våra medlemmar och hur BID-inspirerad samverkan fungerar. Det gör oss glada och vi vill förstås erbjuda tydliga och lättillgängliga svar.

En kortfattad sammanfattning av föreningens verksamhet finns i vår nya folder (se länk nedan), som även finns att hämta i tryckt format (A5) på kansliet. För den som vill veta ännu mer om BID-inspirerad samverkan har vi också publicerat en ”Frågor och svar” här på vår webbplats.  

Kanske är det du som behöver veta mer? Eller dina kollegor, hyresgäster eller BRF-medlemmar? Oavsett vilket, hoppas vi att du/ni hittar svaren i länkarna nedan. Och vill du veta ännu mer, är du alltid välkommen att kontakta oss på kansliet.

Ny folder: https://havafast.se/wp-content/uploads/2024/09/HavaFast_folder_2024.pdf

Frågor och svar om BID-inspirerad samverkan: http://havafast.se/faq/

Kontakta kansliet: https://havafast.se/kontaktuppgifter/

Hässelby-Vällingby Fastighetsägare
Översikt

Vi använder kakor (cookies) som på olika sätt gör det lättare att använda våra sidor och för att vi ska förstå hur webbplatsen används. Vissa kakor är nödvändiga för webbplatsens funktionalitet, andra hjälper oss att förbättra din upplevelse genom att ge insikt i hur webbplatsen används. En kaka är en liten textfil som består av bokstäver och siffror som den webbplats du besöker sparar på din enhet. Kakan fungerar som ett tekniskt stöd som på olika sätt underlättar din användning av webbplatsen. Du kan ange dina inställningar för kakor.